Leipää Saimaan rannoilta historiakirja – nyt voi jättää ennakkotilauksen edullisesti !

Leipää Saimaan rannoilta historiakirja – nyt voi jättää ennakkotilauksen edullisesti !

Leipää Saimaan rannoilta historiakirja – nyt voi jättää ennakkotilauksen edullisesti !

 

Leipää Saimaan rannoilta historiakirja on kertomus Taipalsaaren maamiesseuran ja Maaseutunaisten vaiheista 1900-luvun alusta tähän päivään. Se on samalla kuvaus maaseudun muutoksesta 120 vuoden ajalta. 

Leipää Saimaan rannoilta historiakirja sisältää Taipalsaaren maamiesseura ry 120 v  2020 ja Taipalsaaren Maaseutunaiset ry 50 v 2022 historian.   Katso oheinen esite: Leipää Saimaan rannoilta- esittely ja ennakkotilausohjeet_

Leipää Saimaan rannoilta historiakirjan laajuus  tulee sisältämään n. 350-400 sivua  sisältäen myös 80-90 valokuvaa eri vuosikymmeniltä. Leipää Saimaan rannoilta historiakirja julkaistaan 26.9.2021, kun Taipalsaaren maamiesseura ry pitää yhdistyksen 120 vuotta juhlan.

NYT ON MAHDOLLISTA TEHDÄ JO ENNAKKOTILAUS JA ENNAKKOTILAAJAN HINTA ON 25 EUROA/ KIRJA.   Julkistamisen jälkeen hinta on 35 euroa/kirja

Ennakkotilauksia vastaanottaa historiakirjatoimikunnan puheenjoht. Eero Juntunen ( puh. 0400-372857 tai sähköposti   eero.juntunen@pp1.inet.fi )